علیرضا زاکانی گفت:اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین 6 برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند اما قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود.

به گزارش اصولگرانیوز؛علیرضا زاکانی در جمع مردم سمنان با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند، جامعه آرام باشد، اظهار کرد: خروجی این تنش‌ها مردم را در ابهام و گردوغبار قرار می‌دهد و آن‌ها با استفاده از این فرصت کار خودشان را می‌کنند.

وی با اشاره به راه برخورد با این رویداد افزود: برخورد عقلانی کردن و پرسش و پاسخ قانع‌کننده و منطقی از مسؤولان، سکوت نکردن و مطالبه‌گری سبب می‌شود، این ابهامات برطرف شود.

زاکانی با بیان اینکه امروز عده‌ای کار خود را می‌کنند، خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات تلخی برای جامعه می‌افتد و عده‌ای کار خود را می‌کنند و باید سؤال کرد و اگر سکوت کنیم، آینده بسیار تلخ و غبارآلود خواهد بود.

وی تصریح کرد: دقت کردن، عقلانی با موضوعات برخورد کردن، سؤال کردن و مطالبه‌گری وظیفه هر جوان دانشجو است.

رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم تأکید کرد: امروز فساد، دورویی و دروغ‌گویی در جامعه وجود دارد و باید با کم و زیادش مبارزه کرد؛ اما اولویت باید با دانه‌درشت‌ها باشد تا دیگران عبرت بگیرند.

وی با اشاره به برجام و عجله کردن در این زمینه گفت: سهم آقای لاریجانی، روحانی، ظریف و سایر مسؤولان در تصویب برجام باید مشخص شود و بگویند که چرا این‌گونه شد و کشور دچار خسران شده است.

زاکانی عنوان کرد: امروز ما شاهد هستیم، رهبری را در این امر دخیل می‌کنند که بار را از دوش خود بردارند و رهبری بارها تأکید کردند، بنده در مسائل ریز دخالت نمی‌کنم و بنده در کمیسیون برجام دیدم که گروه 8 نفره ناظر برجام اطلاع از سند برجام نداشتند.

وی تصریح کرد: دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون برجام اعلام کرد که از همه ابعاد برجام اطلاع ندارم و کسانی که باید پاسخ‌گو باشند، آقایان لاریجانی، روحانی و ظریف هستند که از همه برنامه‌ها خبر داشتند و با مشورت هم، برجام را 20 دقیقه‌ای در مجلس تصویب کردند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید با احترام نقد کنیم و پاسخ مناسب را بشنویم و اشکالی که در خودمان وجود دارد، به گردن دیگری نیندازیم، چه برسد که رهبر انقلاب باشد.

وی در پاسخ سؤالی در مورد کاندیداتوری در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: جریان اجتماعی اصلاح‌گر در مقابل فساد، تبعیض، نقص و عیوب جامعه سکوت نمی‌کند و جایگزین دارد و در این مسیر جریان انقلاب و جبهه اسلامی باید بهترین را انتخاب کند تا رقابت درست در صحنه انجام شود.

زاکانی افزود: جریان انقلاب متحد و منسجم از الآن باید به دنبال اصلاحات باشد و رفع تبعیض و فساد و عدالت و آزادی برای همه آحاد مردم است نه عده‌ای خاص، بنده سخنرانیم در مشهد لغو شد و به رئیس‌جمهور نامه نوشتم که چرا تبعیض است و آزادی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اولویت داشتن استقلال، آزادی، ساختن و سازندگی و مبارزه با مفاسد است، گفت: اگر شما اعتقاد دارید که با برجام جنگ علیه ملت ما انجام نشده است، باید بدانید که اصلاً قرار نبوده جنگی باشد و تمام مسؤولان در کمیسیون برجام تأکید داشتند که امنیت ما تأمین است و ارتباطی با برجام ندارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات فساد در دولت‌های مختلف، تورم و شکست اقتصادی در دولت قبل عنوان کرد: متأسفانه دروغ‌های بزرگی به مردم گفته‌اند و سبب شده‌اند مردم واقعیت‌ها را نبینند؛ ما قبول داریم در دولت اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد فساد بوده، اما در این دولت فساد و غارت‌گری بیداد می‌کند.

زاکانی افزود: اگر در دولت احمدی‌نژاد و دولت‌های قبلی جنس چینی می‌آمده و نقص بوده، در دو سال فعالیت این دولت، واردات از چین 6 برابر افزایش یافته است و کارگران بیکار هستند و قرارداد با بوئینگ آمریکا می‌بندند تا پول‌ها به آنجا برود و کارگر ما بیکار شود، این واقعیت است که باید دید.

وی تأکید کرد: وقتی ما موشک می‌سازیم، آیا نمی‌توانیم خودرو بسازیم، باید به داخل توجه کنیم نه به بیرون و تا کارخانه‌های ما تعطیل نشود و یا افرادی که بر اثر دزدی به زندان افتاده بودند، دوباره به منصبی گمارده شوند و به چپاول بیت‌المال بازگردند.

رئیس کمیسیون برجام در مجلس نهم توضیح داد: ما امروز از بی‌عملی دولت رنج می‌بریم و مشکل این است که عده‌ای از قِبَل این بی‌عملی سود می‌کنند و هیچ‌کس چیزی به آن‌ها نمی‌گوید.

زاکانی با اشاره به فسادهای مختلف در دولت‌های گوناگون گفت: رحیمی را در مجلس‌های قبل برای دیوان محاسبات قبول نداشتیم و یا مرتضوی را همین‌طور، اما همین آقایان از آن‌ها حمایت کردند.

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ