به گزارش اصولگرانیوز؛ آخرین اخبار از تحولات حلب حاکی از آن است که حدود 98 درصد از شهر حلب آزاد شده است و اکنون تنها محله‌های «الزبدیه، السکری، الانصاری و المشهد» باقی مانده است.

خبرنگار فارس در سوریه گزارش داد که شمارش معکوس برای آزادی کامل این شهر در حالی به صدا درآمده است که مردم پس از پنج سال ظلم و جنایت تروریست ها به خیابان ها آمده اند و به جشن و شادی مشغول هستند.

این منبع میدانی افزود: تروریست ها نفس های آخر حیاتشان را در حلب می کشند و فقط دو گزینه تسلیم و مرگ برای آنها باقی مانده است.

این منبع میدانی گفت: مردم با حضور گسترده در محلات و خیابان های محلات جنوبی در شرق شهر حلب با شلیک تیر هوایی مشغول برگزاری جشن هستند.

عناصر تروریستی در پنج سال گذشته نیمی از شهر حلب را اشغال کرده بودند اما نیروهای سوری و مقاومت پس از تکمیل محاصره آنان از سه هفته قبل عملیات پاکسازی شهر را آغاز کردند و در نهایت امشب به پنج سال جنایت تروریست ها پایان دادند.

حلب دومین شهر بزرگ سوریه است و روزی پایتخت اقتصادی این کشور بود اما با آغاز جنگ جهانی علیه این ملت، این شهر توسط تروریست ها ویران شد و علاوه بر اموال و ثروت مردم، تجهیزات کارخانجات این شهر صنعتی در ترکیه به فروش رفت.

عملیات نصر(2) شب 12 بهمن (1394) با رمز یازهرا (س) آغاز شد. منطقه عملیات، شمال استان حلب بود و هدف رسیدن به دو شهر نبل و الزهرا که حدود 4 سال در محاصره تکفیری ها بودند. بعد از شکسته شدن خط دشمن تکفیری توسط نیروهای دفاع ملی، طی سه شبانه روز درگیری بی وقفه، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت صبح روز پنج شنبه 15 بهمن (1394) به دروازه‌ شهر الزهرا رسیدند. وضعیت محاصره مناطق نبل و الزهراء با محاصره دیگر مناطق سوریه متفاوت بود، چرا که جمعیت 70 هزار نفری که از شیعیان دوازده امامی این مناطق بودند که در نتیجه محاصره از سوی گروه‌های مسلح تروریستی، طی نزدیک به چهار سال در شرایط سخت با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند. پیروزی های این روزهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه، نتیجه مقاومت و حماسه مردم شهرهایی چون نبل و الزهراست.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/09/09/13950909111230261_PhotoL.jpg

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/09/09/13950909111240199_PhotoL.jpg

 

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ